Kard. Wyszyński w roku 100. rocznicy niepodległości

Data dodania: 2018.05.28

W dniu 37. rocznicy śmierci Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego rozstrzygnięto diecezjalny konkurs wiedzy o tym wyjątkowym Polaku-patriocie. W budynku Wydziału Katechetycznego, właśnie 28 maja 2018 r., odbył się finał Diecezjalnego konkursu wiedzy o Słudze Bożym Stefanie kard. Wyszyńskim dla dorosłych, który wpisał się w diecezjalne obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Jury w składzie: ks. Michał Borda, ks. Michał Knapik, ks. Piotr Kocot, Katarzyna Głowacz, Bogusława Głowacz i Michał Kosche wyłonili laureatów: Karolinę Pławny i kl. Dawida Pindla SAC, którzy odebrali nagrody ufundowane przez TAURON S.A. Organizatorem konkursowych zmagań byli: Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" i Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.