Katolicki Telefon Zaufania i wsparcie psychologiczne on-line

Data dodania: 2020.03.23

W Diecezjalnym Centrum Służby Rodzinie i Życiu działa Katolicki Telefon Zaufania. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 19.00 - 21.00. Osoby doświadczające trudności, przeżywające obawy związane z aktualną sytuacją, potrzebujące wsparcia lub chcące uzyskać informacje zapraszamy do kontaktu pod numerem 32 292 98 93. Pomoc za pośrednictwem telefonu jest anonimowa.

Diecezjalne Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu uruchomiło także bezpłatne konsultacje i wsparcie psychologiczne on-line lub za pośrednictwem telefonu dla osób znajdujących się w kryzysie z powodu aktualnej sytuacji. Szczegółowe informacje dotyczące kontaktu z psychologami można uzyskać telefonicznie w sekretariacie Centrum pod numerem 32 269 51 70 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 13.30.

Swoje wsparcie i pomoc dla potrzebujących pomocy zaoferowała też grupa ponad trzydziestu specjalistów z Instytutu Psychologii KUL. Z bezpłatnej pomocy psychologicznej mogą skorzystać wszyscy, którzy w związku ogłoszonym stanem epidemii takiego wsparcia potrzebują. Psychologowie i psychoterapeuci dyżurują w wyznaczonych godzinach od poniedziałku do soboty pod numerem telefonu 81 445 40 80. Kontakt jest możliwy również przez Skype: nazwa użytkownika: wsparcie.kul.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.