Sosnowiec: Katolik podsumował konkurs "Wypłyń na głębię"

Data dodania: 2018.05.29

"Wypłyń na głębię" – to nazwa, a zarazem motto, wspaniałego konkursu, organizowanego co roku przez sosnowiecki Zespół Szkół Katolickich. Konkursy plastyczny, literacki i recytatorski odbywały się pod patronatem Biskupa Diecezji Sosnowieckiej, Prezydenta Miasta Sosnowca oraz Wydziału Katechetycznego Diecezji Sosnowieckiej. Temat tegorocznego konkursu nawiązywał do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości: "Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego".

Pięknym zwieńczeniem konkursu była "Muzyczna kawiarenka", która odbyła się 29 maja w oratorium parafii św. Tomasza w Sosnowcu z udziałem honorowych patronów konkursu.

Laureatami konkursu plastycznego zostali:

W kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Maja Sułkowska ze SP nr 20 w Jaworznie. W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej I miejsce przypadło Martynie Gulińskiej z SP nr 20 w Sosnowcu, II – Małgorzacie Wnuk z SP nr 45 w Sosnowcu, a III – Nikoli Klasie ze SP nr 20 w Sosnowcu. Wyróżnienia w tej kategorii zdobyły Oliwia Szweda i Antonina Dyjas. Wśród uczniów klas 7 szkoły podstawowej i gimnazjum przyznano I miejsce dla Amelii Sułkowskiej ze SP nr 20 w Jaworznie, zaś wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zwyciężył Mateusz Mendry ze SSPdP w Sosnowcu, a II miejsce zajęła Zuzanna Wesołowska z tej samej szkoły. Miejsce III w tej kategorii przypadło dla Weroniki Wąsowskiej z TOR w Olkuszu. Przyznano też wyróżnienie dla Julii Karcz.

Laureatami konkursu literackiego zostali:

W kategorii poezja I miejsce zajęła Wiktoria Konecka ze SP nr 45 w Sosnowcu. W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej I miejsce zdobyła Zofia Skowronek ze SP nr 6 w Sosnowcu, a wyróżnienia przyznano Julii i Hannie Rek. W kategorii klasa 7 szkoły podstawowej i gimnazjum zwyciężyła Agata Kędzierska z ZSK w Sosnowcu, a wyróżnienia zdobyły Anna Przeorska i Natalia Pschionko. Jury przyznało też wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne, które dostała Natalia Grzanka.

Laureatami konkursu recytatorskiego zostali:

W kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej Iga Szczęśniak ze SP nr 6 w Sosnowcu (miejsce I), Szymon Puchała ze SP nr 21 w Sosnowcu (miejsce II) oraz Kinga Nagórska ze SP nr 6 w Sosnowcu (miejsce III). Wyróżnienia przyznano Antoniemu Więcławkowi oraz Marii Polaczkiewicz.

W kategorii klas 4-6 szkoły podstawowej miejsce I zajęły ex aequo Olga Bryniak (SP nr 46), Aleksandra Sobuś (Sp nr 46) oraz Oliwia Dudzińska (KSP), miejsce II – Julia Krawiec (SP nr 46) i Liliana Bulińska (SP nr 40), zaś III - Lena Sękala (Sp nr 46) i Paulina Barańska (KSP). W tej kategorii wyróżnienia otrzymali Julia Ferdek, Antonina Poświata, Wiktoria Konecka, Amelia Dybała, Aleksandra Zawalska i Paweł Musial.

W kategorii klasa 7 szkoły podstawowej i gimnazjum jury I miejscem nagrodziło Sarę Krajniewską z ZSP nr 2, a wyróżnienia przyznało Oliwii Popiołek, Annie Kwiecińskiej i Aleksandrze Magierze. Wśród uczniów szkół średnich wyróżnienia otrzymali Kamil Oleksy oraz Zuzanna Wesołowska.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.