Parafia katedralna kupiła sprzęt dla sosnowieckiego szpitala

Data dodania: 2020.04.04

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że parafia Matki Bożej Bolesnej w Czeladzi zakupiła tysiąc maseczek dla szpitali. Inicjatyw wspierających medyków nie tylko modlitewnie, ale też konkretnym sprzętem jest znacznie więcej. Z inicjatywy proboszcza, ks. Jana Gaika sosnowiecka parafia katedralna postanowiła zafundować do Szpitala Miejskiego w Sosnowcu Monitor funkcji życiowych VISTA 120S. Koszt zakupu to prawie 21 tysięcy złotych.

Parafia Katedralna postanowiła również przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na potrzebny sprzęt medyczny do naszego sosnowieckiego Szpitala. Osoby chcące wesprzeć tę inicjatywę mogą wpłacać pieniądze na numer konta 57 2490 0005 0000 4600 7784 3840 z dopiskiem "Darowizna Szpital Sosnowiecki".