Kolejne parafie wspierają szpitale

Data dodania: 2020.04.18

W trudnym czasie epidemii wszyscy jak mogą włączają się we wspieranie służby zdrowia. Wsparcie płynie od osób prywatnych, firm i instytucji, ale także Kościoła - zarówno przez Caritas (100 respiratorów i 10 tys. kombinezonów ochronnych w ramach akcji #WdzieczniMedykom), jak i  na poziomie diecezjalnym i parafialnym.

Do parafii naszej diecezji wspierających szpitale dołączyły wspólnoty św. Stanisława w Sosnowcu oraz św. Mateusza w Czeladzi, które przekazały odpowiednio 2 tysiące złotych na rzecz szpitala św. Barbary w Sosnowcu oraz 3 tysiące złotych na rzecz szpitala w Czeladzi. To pieniądze pochodzące z ofiar składanych przez wiernych w czasie Triduum Paschalnego.