Koncert kolęd w pilickiej kolegiacie

Data dodania: 2019.01.15

W Niedzielę Chrztu Pańskiego, 13 stycznia 2019 r., w pilickiej kolegiacie gościł Zespół Pieśni i Tańca ZBRUCZ, który przyjechał z Tarnopola na Ukrainie. Piękny koncert kolęd i pieśni religijnych już za nami. Zespół zapewnił oprawę muzyczną także podczas Mszy Świętej, na której wraz z księdzem proboszczem modliliśmy się o pokój i wolność na Ukrainie. Na samym początku liturgii zespół wykonał ulubiony utwór papieża Jana Pawła II "Barkę", którą wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy dla uczczenia papieża Polaka.

Wszystkim obecnym podobał się występ profesjonalnej grupy, co stwierdzić mogliśmy po gromkich brawach na sam koniec. Przy wyjściu z Kolegiaty mogliśmy nabyć płyty i pamiątki przywiezione z Tarnopola przez zespół. Ofiara była dowolna. Zespół przeznaczył zebranie pieniądze dla biednych dzieci na Ukrainie. Ksiądz Proboszcz złożył serdeczne podziękowania dla chóru za piękny koncert kolęd i pieśni. Dziękujemy raz jeszcze i zapraszamy za rok. Zapraszamy do oglądania pamiątkowych zdjęć oraz filmików z koncertu kolęd.

TEKST, FOTO ORAZ WIDEO: Grzegorz Piąty