Konfesjonały przyciągają nocą

Data dodania: 2018.03.31

Tysiące osób skorzystało minionej nocy w naszej diecezji z możliwości otwartych konfesjonałów i zakończyło przygotowania do Świąt pojednaniem z Chrystusem, który w tych dniach zwraca nasze oczy ku swojej męce i zmartwychwstaniu. Spowiedź odbywała się w 10 kościołach, m.in. w Będzinie, Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Wolbromiu i Olkuszu. W olkuskiej bazylice św. Andrzeja jednym ze spowiadających kapłanów był Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Równocześnie trwała adoracja przy Grobie Pańskim. W Olkuszu ubogacał ją śpiew chóru Cantores Minores Basilica Sancti Andreae pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka.