Letnia oaza w Zakopanem

Data dodania: 2018.07.04

Letnia oaza w Zakopanem to coś więcej niż zwykłe kolonie. Zdobywaliśmy tu trudne do zdobycia szczyty, takie jak Nosal i Kasprowy Wierch. Tym razem kierownikiem letniego wypoczynku z Bogiem została pani Basia, która organizowała nam różne atrakcje, konkursy i niespodzianki. Z racji, że odbywał się mundial mogliśmy oglądać mecze i obstawiać wyniki. Ponieważ  były to dni poświęcone Bogu, towarzyszyły nam codzienne modlitwy i Msze św. w różnych ciekawych miejscach Zakopanego oraz w Ludźmierzu.

Jedną z najlepszych atrakcji był Rabkoland, gdzie mieliśmy wolny wstęp na wszystkie atrakcje. Mogliśmy zawierać nowe znajomości, bo były tu osoby nie tylko z Chruszczobrodu, ale także z Siewierza, Wysokiej, Ząbkowic lub Tucznawy. Na koniec warto podziękować organizatorom wypoczynku, czyli parafii św. Marii Magdaleny w Dąbrowie Górniczej Ząbkowicach – ks. proboszczowi Marcelowi Magottowi oraz ks. Andrzejowi Żuławińskiemu, który sprawował opiekę duchową i codziennie motywował mądrym Bożym słowem, a rano i wieczorem uczył nas modlitwy uwielbienia i modlitwy spontanicznej.

Katecheta Mariusz K.
FOTO: organizatorzy