Dąbrowa: pielgrzymka Margaretek

Data dodania: 2018.10.12

"Każdy z nas może być święty" – podkreślał ks. Tomasz Zmarzły podczas diecezjalnej pielgrzymki Apostolatu "Margaretka" do sanktuarium NMP Anielskiej w Dąbrowie Górniczej, która odbyła się w minioną sobotę, 6 października. Eucharystii dla osób wspierających swą gorliwą modlitwą kapłanów przewodniczył ks. kustosz Andrzej Stasiak.

Modlitwom wiernych towarzyszyły relikwiarze świętych, ustawione przez ks. Zmarzłego na balustradzie, a szczególne miejsce w homilii zajęła postać bł. ks. Jerzego Popiełuszki. "Są takie wartości, którymi mamy się nie tylko zachwycać, ale nimi żyć. On na przekór złu tego świata i złym postawom (także kapłanów) pokazuje że wolność i miłość są w nas, kiedy oprzemy się na Bogu" - mówił kaznodzieja. Ważne miejsce w homilii zajęli też inni wielcy polscy święci XX wieku - Jan Paweł II  i Karolina Kózkówna. "Świętość to miłość w naszej codzienności, uczciwe wypełnianie swoich obowiązków i wkładanie serca nawet w najbardziej zwyczajne codzienne sprawy, które wykonujemy" - podkreślił ks. Zmarzły.

Na koniec liturgii ks. Tomasz Zmarzły wręczył nominacje rejonowym opiekunom Apostolatu, którymi zostali: ks. Paweł Cicirko (parafia św. Katarzyny w Będzinie-Grodźcu), ks. Łukasz Lisowski (parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu), ks. Przemysław Długaj (parafia Podwyższenia Krzyża Św. w Wolbromiu), ks. Konrad Mruk (parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu), ks. Tobiasz Mazur (parafia św. Macieja Ap. w Siewierzu), ks. Andrzej Gliszta (parafia św. Maksymiliana Marii Kolbego w Dąbrowie Górniczej), ks. Robert Tomasik (parafia św. Stanisława w Czeladzi), ks. Zbigniew Słowikowski (parafia św. Wojciecha i Katarzyny w Jaworznie).

Już jutro, 13 października, reprezentanci naszej diecezji wezmą udział w ogólnopolskiej pielgrzymce Apostolatu "Margaretka" do sanktuarium św. Jana Pawła II i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Przypominamy też, że w każdy I czwartek miesiąca od g. 18 Margaretki zapraszają do wspólnej modlitwy za kapłanów oraz o nowe powołania w sanktuarium św. Jana Marii Vianney’a w Czeladzi-Piaskach (parafia Matki Bożej Bolesnej, ul. Kościuszki 3). W programie Msza św., droga krzyżowa, adoracja, konferencja i zakończenie Apelem Jasnogórskim.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.