Media o inicjatywie ekologicznej naszej diecezji

Data dodania: 2018.10.03

Przygotowany w naszej diecezji "Parafialny przewodnik ekologiczny", mający na celu kształtowanie proekologicznych postaw oraz troskę o najbliższe środowisko naturalne człowieka, budzi coraz większa zainteresowanie mediów. Można o nim przeczytać i usłyszeć m.in. w TVP Katowice (link), Radiu Katowice (link), SuperExpressie (link) i Dzienniku Zachodnim (link). Przewodnik to zbiór praktycznych rad, które pomogą walczyć z zanieczyszczeniami powietrza, głównie ze smogiem, co jest także moralnym obowiązkiem wszystkich katolików.

Niewielka, acz bardzo treściwa i ważna książeczka już niedługo trafi do wszystkich parafii w Polsce stając się, na co liczą twórcy - szansą na przybliżenie ważnych zagadnień oraz zmianę negatywnych postaw i przyzwyczajeń.