Międzyparafialne rekolekcje wideo w Sosnowcu

Data dodania: 2020.03.22

Dwie parafie sosnowieckie organizują wspólne rekolekcje przygotowujące do świąt Wielkiej Nocy. Poprowadzi je ks. Andrzej Cieślik. Dwie nauki wygłoszone zostaną w kościele Najśw. Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Sosnowcu – Juliuszu, dwie kolejne w kościele św. Joachima w Sosnowcu – Zagórzu.

- Smutny widok pustych świątyń zmusza nas do szukania innych pomysłów dotarcia z Dobrą Nowiną do naszych parafian – przyznaje ks. Andrzej Cieślik, który na początku okresu pandemii wygłosił wysoko oceniane kazanie w swoim kościele w sosnowieckiej dzielnicy Zagórze transmitowane przez TVP Polonia. – W obu naszych parafiach w najbliższych dniach miały się rozpocząć rekolekcje wielkopostne. I będą, choć w wirtualnej rzeczywistości – podkreśla ks. Jarosław Kwiecień z Sosnowca – Juliusza.

Rekolekcyjne spotkania będzie można znaleźć przez cztery dni od niedzieli, 29 marca na stronach internetowych wspomnianych parafii oraz w mediach społecznościowych. Szczegóły na www.sosnowiec.org.pl i www.joachimsosnowiec.pl.