Ministranci i księża rywalizowali w ping-ponga

Data dodania: 2018.11.27

W sobotę, 24 listopada, na hali sportowej MOSiR w Olkuszu odbył się XXII Diecezjalny Turniej Tenisa Stołowego o puchar Biskupa Sosnowieckiego i Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Wzięło w nim udział 102 uczestników.  Rywalizowali w 5 kategoriach:

- ministranci ze szkoły podstawowej klasy III - IV,

- ministranci ze szkoły podstawowej klasy V- VI,

- lektorzy młodsi ze szkoły podstawowej klasy VII - VIII i gimnazjum,

- lektorzy starsi ze szkół ponadgimnazjalnych,

- duchowni (których była w tym roku rekordowa liczba – aż 14).

Zdobywane punkty poszczególnych zawodników sumowały się. Dzięki temu wywalczyli oni miejsca dla swoich dekanatów.

I miejsce: dekanat Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej,

II miejsce: dekanat św. Katarzyny w Wolbromiu,

III miejsce: dekanat św. Andrzeja w Olkuszu.

Rywalizacje fair play otworzył ks. dziekan dekanatu olkuskiego, ks. Henryk Chmieła, rozpoczynając meczem otwarcia z oldboyem rozgrywek, ks. Mariuszem Smętkiem, a następnie poprowadził modlitwę o zdrowego, sportowego ducha rywalizacji.

Całość rozgrywek zakończyło stanięcie na podium i wyróżnienie zwycięzców zawodów, którego dokonali ks. dziekan Henryk Chmieła, ks. Marek Bigaj dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu i przedstawiciel Urzędu Miasta i Gminy Olkusz, przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kmita.

ks. Konrad Mruk
FOTO: Organizatorzy