Misje i odpust w Przegini

Data dodania: 2018.10.07

Tegoroczne uroczystości odpustowe ku czci Najświętszego Zbawiciela, zostały poprzedzone tygodniowym czasem Misji Świętych, którym duchowo przewodniczył ks. Mirosław Tosza z jaworznickiej wspólnoty Betlejem. Hasłem przewodnim tych dni były słowa: "Przyobleczcie się w Chrystusa". Ks. misjonarz w swoich naukach pozwolił spojrzeć na naszą wiarę, nadzieję i miłość, uczył na nowo odkrywać Eucharystię aby przybliżyć wszystkim Boga, który chce być blisko człowieka. Codzienne wieczorne Apele przybliżały rolę Matki Bożej towarzyszącej nam w drodze do Chrystusa Zbawiciela.

Ważnym wydarzeniem było poświęcenie nowego krzyża misyjnego po piątkowej Drodze Krzyżowej odprawianej przy pięknych stacjach, które znajdują się wokół naszego kościoła.

Dzięki wielkiej erudycji i prostocie głoszenia Ewangelii przez księdza Mirosława głęboka treść nauk misyjnych zapadła głęboko w nasze serca i mamy nadzieję – długo będzie przynosiła dobre owoce.

Zwieńczeniem tygodniowego przygotowania był parafialny Odpust. Wśród licznie zgromadzonych parafian i przybyłych gości obecny był również Ksiądz Biskup Piotr Skucha. Przewodniczył On uroczystej odpustowej Sumie, którą razem z nim koncelebrowali: ks. Mirosław Tosza, ks. Marcin Kruszak, ks. Piotr Noga, ks. Władysław Jaśkiewicz i ks. Proboszcz Grzegorz Walczak.

J. P.