Nadanie Stopnia Patriotycznego Rycerzy Kolumba

Data dodania: 2019.03.10

9 marca w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się uroczysta ceremonia nadania stopnia patriotycznego Rycerzy Kolumba. Ceremonię poprzedziła Msza Święta odprawiona w kaplicy klasztornej przy klasztorze Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, której przewodniczył nasz Brat w Rycerstwie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wraz z kapłanami przybyłymi na tę uroczystość.

Uroczystość uświetniał Korpus Reprezentacyjny Rycerzy Kolumba pod przewodnictwem Marszałka Stopnia Patriotycznego Brata Ryszarda Nosowicza.

Po Mszy św. odbyła się uroczystość nadania stopnia patriotycznego Księdzu Biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi oraz Braciom Rycerzom z Jurysdykcji Polskiej.

Inicjację stopnia patriotycznego poprowadził Mistrz Stopnia Patriotycznego Delegat Stanowy w Polsce Brat Tomasz Wawrzkowicz. Podniosły charakter uroczystości podkreślili obecni na tym wyjątkowym spotkaniu Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz, byli Delegaci Stanowi w Polsce Krzysztof Orzechowski oraz Andrzej Anasiak oraz funkcjonariusze Rady Stanowej.

Na znak przynależności do stopnia patriotycznego Rycerze Kolumba otrzymali pendent i okolicznościową odznakę.

To Święto dla całego Zakonu Rycerzy Kolumba oraz Rady Sosnowieckiej nr.15249 im. św. Rafała Kalinowskiego, której Pasterzem Rycerzem jest Biskup Diecezjalny.

Piotr Kiełtyka Delegat Rejonowy Rejonu 20
FOTO: Jan Szczygieł