Nasze Margaretki na pielgrzymce w Krakowie

Data dodania: 2019.10.19

IV Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nie mogła zostać opuszczona przez członków apostolatu z naszej diecezji. Do Krakowa pojechało ok. 230 osób z Olkusza, Klucz, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Będzina-Grodźca, Czeladzi, Siewierza i innych miejscowości. Towarzyszyli kapłani – diecezjalny asystent Apostolatu ks. Tomasz Zmarzły, a także księża Grzegorz Gołuszka, Paweł Ciciorko, Tobiasz Mazur, Krzysztof Jabłoński i franciszkanin o. Piotr Wojnowski OFMconv.

Diecezję reprezentował też poświęcony na początku miesiąca w Katedrze sztandar – pierwszy taki w Polsce, jednoczący wszystkie osoby modlące się za kapłanów z całej diecezji. Mszy św. dla pielgrzymów przewodniczył Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Modliło się około 5 000 osób oraz ponad 50 kapłanów.

FOTO: Elżbieta Doniec, Archiwum Apostolatu i ks. Tomasz Zmarzły