Neoprezbiterzy modlili się z Biskupem

Data dodania: 2019.10.13

Dlaczego oczyszczone serce znów popada w ten sam grzech? Może dlatego, że jest puste. Chodzi nie tyle o to, by nasze serce było czyste, ale żeby nie było puste. By wypełnić po spowiedzi swoje serce miłością – mówił w konferencji do neoprezbiterów ks. Paweł Nowak, penitencjarz diecezjalny odpowiedzialny w diecezji także za formację najmłodszych księży.

Neoprezbiterzy swoją formację permanentną przeżywają na comiesięcznych spotkaniach, spotykając się całą czwórką w kolejnych parafiach, w których posługują. Pierwsze spotkanie tego rocznika odbyło się we wrześniu w Sosnowcu-Ostrowach Górniczych. Październikowe spotkanie miało wymiar szczególny – odbyło się w kaplicy Domu Biskupiego i wziął w nim udział Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Po konferencji kapłani ze swoim Pasterzem adorowali Najświętszy Sakrament, wspólnie celebrowali także Eucharystię.