Niedziela Palmowa w Olkuszu i Pilicy

Data dodania: 2019.04.14

W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, o godz. 11.30, po poświęceniu palm w bazylice św. Andrzeja Ap. w Olkuszu, odbyła się procesja z palmami wokół kościoła. Później w sposób uroczysty odśpiewano Pasję. W roli Jezusa wystąpił ks. Robert Żwirek, narratorem był Ryszard Stach, inne pojedynczo występujące - w tym prezentowanym fragmencie Ewangelii - postacie grał Robert Kocjan, a śpiew większych grup osób wykonywał Chór męski parafii Św. Andrzeja Ap. w Olkuszu, pod dyrekcją Jana Kućmierczyka. Chór wystąpił w nowych krawatach.

Piękna procesja z palmami odbyła się także w parafii św. Jana Chrzciciela w Pilicy. Tego dnia w kościołach rozprowadzane były także Chlebki Miłości. Kupując jemamy świadomość podarowania dwóch chlebów dla najbardziej potrzebujących, którymi opiekuje się diecezjalna Caritas.