Niepokalanów: Spotkanie 'Margaretek' (zapowiedź)

Data dodania: 2021.04.17

Kolejny raz, w ostatnią sobotę kwietnia (24 kwietnia 2021 r.) w Niepokalanowie odbędzie się spotkanie członków Apostolatu Margaretka oraz wspólnot i osób modlących się za kapłanów. Co roku uczestniczyliśmy jako wspólnota diecezjalna w tym spotkaniu.

Ze względu na pandemię nie ma organizowanego wspólnego, grupowego wyjazdu. Zachęcamy wszystkich do duchowego włączenia się w to modlitewne i formacyjne spotkanie.

Ks. Tomasz Zmarzły
Diecezjalny Asystent
Apostolatu Margaretka

Słowo o. Mirosława Kopczewskiego OFMConv. - Opiekuna Apostolatu Margaretka w Archidiecezji Warszawskiej:

Drodzy Członkowie Apostolatu, Drodzy Kapłani!

Piszę do Was z Niepokalanowa. Za kilka dni będziemy obchodzić kolejną rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana M. Kolbe. Od czterech lat, z tej okazji, organizujemy spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób modlących się za kapłanów. Dzięki Bogu w Polsce wiele osób i wspólnot podejmuje modlitwę za swoich pasterzy. Widzimy ogromną potrzebę modlitwy za powołanych do służby Bożej.

W styczniu 2022 r. będziemy obchodzić setną rocznice powstania miesięcznika Rycerz Niepokalanej, dlatego cały obecny rok przebiega nam jako duchowe przygotowanie do tego wydarzenia.

Gościem specjalnym naszego spotkania będzie franciszkanin z Krakowa o. Piotr Cuber. Wygłosi dwie konferencje pt. Św. Maksymilian Kolbe – człowiek modlitwy czy działania oraz Św. Maksymilian – ewangelizacja przy pomocy mediów.

Ponadto w programie Eucharystia z kazaniem Krajowego Opiekuna Apostolatu Margaretka ks. Bogusława Nagela, prezentacja Wspólnot, Różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji kapłanów. Możliwość nabycia blankietów do zakładania Margaretek oraz innych materiałów. W ramach posiłku, dla uczestników zupa z klasztornego stołu i gorące napoje. Kapłanów zapraszamy na posiłek do refektarza.

Spotkanie odbędzie się na świeżym powietrzu, na placu z tyłu bazyliki.
Całość będzie transmitowane na kanale NIEPOKALANÓW na You Tube.

Więcej o Apostolacie Margaretka pod tym linkiem oraz w konferencji ks. Łukasza Pondela:

Szczegóły Spotkania na: