Oaza: Dzień Wspólnoty - modlitwa i bycie razem

Data dodania: 2022.05.16

Tegoroczny Paschalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie Diecezji Sosnowieckiej odbył się 15 maja w parafii pw. NMP Różańcowej w Sosnowcu.

Rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty, a następnie uczestniczyliśmy we Mszy Świętej pod przewodnictwem moderatora diecezjalnego - ks. Roberta Gacka - modląc się w szczególny sposób za posługujących oraz uczestników nadchodzących letnich rekolekcji.

Wygłoszone kazanie wskazywało na dane nam przez Chrystusa nowe przykazanie. Słuchaliśmy o wzajemnym miłosierdziu oraz o niezbędnym do tego kochaniu i akceptowaniu samego siebie. Jak zwrócił uwagę, miłość do bliźniego powinna być naszą codziennością - "stylem życia".

Następnie podczas spotkań w grupach rozważaliśmy, czym jest solidarność i pomoc drugiemu człowiekowi, oraz z jakimi wiążą się uczuciami. Mogliśmy ubogacić się nawzajem, dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Dzień wspólnoty zakończyliśmy wspólną Agapą, ciesząc się swoją obecnością i dzieląc się posiłkiem.

W wydarzeniu wzięły udział kręgi Domowego Kościoła, wspólnoty młodzieżowe i wspólnota dorosłych Ruchu Światło Życie Diecezji Sosnowieckiej.

tekst: Anna Kładź
zdjęcia: Marek Nackowski