Oazowy Dzień Wspólnoty

Data dodania: 2017.12.14

W sobotę, 9 grudnia, członkowie Ruchu Światło-Życie z rejonu Sosnowiec spotkali się na Dniu Wspólnoty w parafii św. Floriana w Sosnowcu, gdzie dzięki gościnności miejscowego proboszcza, ks. Stefana Wyporskiego, mogli razem przeżywać radość adwentu. W tym świętym czasie oczekiwania towarzyszyła im Niepokalana, którą Kościół uroczyście wspominał w dniu poprzednim jako jedyną obdarzoną przez Boga szczególną łaską zachowania od grzechu.

Po wspólnej modlitwie i wezwaniu orędownictwa Matki głos zabrał moderator Domowego Kościoła rejonu Sosnowiec ksiądz Krzysztof Bendkowski. Wygłosił on słowo o relacji z Maryją, której Sługa Boży, ks. Franciszek Blachnicki, zawierzył całe dzieło Oazy jako ruchu żywego Kościoła. Mówił, że to właśnie ona jest dla nas najdoskonalszym przykładem budowania relacji z Jezusem – jej synem.

Następnie zainspirowani refleksją o swojej Patronce uczestnicy podzielili się w na mniejsze grupy, w których każdy mógł opowiedzieć o swoim własnym doświadczeniu duchowości maryjnej. Później wszyscy w skupieniu przeżywali osobiste spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie podczas Namiotu Spotkania, pochylając się nad słowami ewangelii wg świętego Mateusza o rozesłaniu uczniów.

Szczytem Dnia Wspólnoty była Eucharystia sprawowana wspólnie w kościele parafialnym. W homilii ksiądz Wojciech Koryto, moderator rejonowy Ruchu Światło-Życie, przypomniał między innymi, że Maryja jest obrazem Kościoła a jej życie i postawa zawierzenia go Chrystusowi stanowi istotę i charyzmat Oazy.

Podczas Mszy świętej była okazja do włączenia się w dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego wpisującej się bardzo dobrze w charakter adwentu i minionej uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na coś dla ciała. Gorący bigos i słodki poczęstunek na salkach przy kościele stworzyły przestrzeń do zacieśnienia wzajemnych relacji i podtrzymały radość w sercach uczestników.

Zwieńczeniem tego dnia był konkurs piosenki o tematyce maryjnej. Ten punkt programu był szczególnie oczekiwany przez najmłodszych oazowiczów. Było widać, że wspólne muzykowanie sprawiało wszystkim ogromną radość i budowało poczucie jedności we wspólnocie.

Tekst i FOTO: Kamil Smardzewski