Odpust św. Jana Kantego w bazylice olkuskiej w czasie pandemii

Data dodania: 2020.10.22

20 października, w dzień odpustu parafialnego ku czci św. Jana Kantego w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu, uroczystej Mszy Św. o g. 17 przewodniczył ks. Tomasz Karaś. Piękną homilię, przypominającą m.in. postać św. Jana Kantego, wygłosił ks. Grzegorz Woszczek. Obecny był proboszcz olkuskiej bazyliki, ks. Mieczysław Miarka – który złożył podziękowania na koniec Eucharystii oraz przypomniał, że św. Jan Kanty był m.in. proboszczem olkuskiej parafii. W uroczystości ku czci swojego poprzednika udział brał także ks. Stefan Rogula. Odpust uświetnił chór parafialny Cantores Minores Basilica Sancti Andreae pod dyrekcją ks. Roberta Żwirka, który ze względu na pandemię wystąpił w okrojonym składzie. Z powodu pandemii przybyło także mniej niż zwykle wiernych. Mimo trudności uczczono jednak św. Jana Kantego, polecając jego wstawiennictwu całą parafię. Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem i modlitwy przy ołtarzu św. Jana Kantego.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński