Odpust w matce kościołów diecezji

Data dodania: 2018.08.16

"Maryja nieodzownie wpisana jest od wieków w burzliwą historię naszej Ojczyzny (...), bo jest naszą królową" - powiedział ks. kanclerz Mariusz Karaś w kazaniu podczas sumy odpustowej w sosnowieckiej bazylice katedralnej, której patronuje Matka Boża Wniebowzięta. Swoją homilię poświęcił szczególnej opiece Matki Bożej nad naszym narodem i Jej roli w polskiej historii.

Eucharystii przewodniczył pasterz Kościoła sosnowieckiego, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Na jej zakończenie tradycyjnie poświęcono bukiety prosząc, aby "gdy będziemy schodzić z tego świata, niechaj nas, niosących pełne naręcza dobrych uczynków, przedstawi Tobie Najświętsza Dziewica Wniebowzięta". Licznie zgromadzeni wierni ucałowali także relikwie św. Jana Pawła II.

Warto przy okazji powiedzieć kilka słów o pracach remontowych w Katedrze. Kolejna część nawy poprzecznej jest już bez rusztowań i niebawem zapewne wróci do niej odnowiony ołtarz. Rusztowania wciąż spowijają drugą część nawy poprzecznej - kaplicę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Trwają prace przy wznoszeniu na placu kościelnym obelisku upamiętniającego funkcjonariuszy służb mundurowych, którzy poświęcili życie Ojczyźnie.