Olkuska oaza zimowa

Data dodania: 2018.03.05

W dniu 12 lutego 2018 r. oazowicze z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu i z parafii św. Marcina w Zadrożu udali się na rekolekcje zimowe do Brennej. Mieliśmy też uczestników z Krakowa czy z dalekiej Bochni. Młodzież i dzieci spędzili w ośrodku rekolekcyjnym w Brennej wspaniały tydzień. Przepiękne krajobrazy i cudowny klimat, który stworzyła diakonia wraz z uczestnikami,  przyczyniły się do niezwykłych przeżyć każdego z nas. Wszystkim bardzo podobały się  wyjazdy do malowniczego Ustronia, gdzie uczestnicy mogli jeździć na nartach i łyżwach. Każdy z nas  świetnie się bawił, a wiele osób bardzo polubiło jazdę na nartach.

Hasło przewodnie wyjazdu brzmiało: "W góry serca!", a to, że rekolekcje odbywały się w górach, pozwalało uczestnikom w pełni zrozumieć te słowa i przeżywać wyjazd także duchowo. Wszystko się kiedyś kończy, tak i ten wyjątkowy wyjazd dobiegł końca, gdyż 18 lutego 2018 r. wszyscy szczęśliwie powrócili w rodzinne strony.

Wiktoria Ciępka, Zadroże