Olkusz: Boże Ciało w Bazylice

Data dodania: 2021.06.06

- Bieżący rok duszpasterski obchodzimy w Kościele w Polsce pod hasłem: 'Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy'. Jest to dla nas sposobność, by odnowić nasze świadome przeżywanie celebracji Eucharystii jako spotkania z Chrystusem obecnym wśród nas w Najświętszym Sakramencie - podkreślił w Uroczystość Bożego Ciała ks. Mieczysław Miarka, proboszcz olkuskiej parafii pw. św. Andrzeja.

W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, 3-go czerwca w Parafii pw. Św. Andrzeja Ap. w Olkuszu, po Mszy Świętej odprawianej o godz. 10.00, odbyła się Procesja Eucharystyczna z zachowaniem obecnie obowiązujących, przepisów związanych z pandemią COVID-19.

Procesja przeszła wokół Bazyliki do ołtarzy ustawionych kolejno: I – przy Trzech Krzyżach, II – przy kolumnie z Krzyżem, III – przy figurze Matki Bożej, IV – przy Krzyżu Misyjnym.

Na koniec ks. prob. Mieczysław Miarka podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji procesji. Dziękował więc tym, którzy przygotowali ołtarze na Boże Ciało: panu kościelnemu Andrzejowi, Księżom, Siostrom Zakonnym i innym osobom pomagającym.

Wyraził również wdzięczność Burmistrzowi Romanowi Piaśnikowi za dar Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Miasta i Gminy Olkusz pod dyrekcją Pana Kapelmistrza - dla wzbogacenia Uroczystości.

Ks. Miarka podziękował też Męskiemu Chórowi Parafialnemu pod kierownictwem Jana Kućmierczyka, organiście Maciejowi Semli, dzieciom sypiącym kwiatki oraz ich rodzicom, dzieciom pierwszokomunijnym, całej asyście, Liturgicznej Służbie Ołtarza, która szła ze swym, niedawno poświęconym przez bp. Grzegorza Kaszaka, Sztandarem Ministranckim, oraz wszystkim uczestnikom procesji.

Następnie odśpiewano hymn „Ciebie Boga wysławiamy” i uroczystym Błogosławieństwem zakończono tegoroczną Procesję.

foto i oprac. tekstu: Tomasz Wilczyński