Olkusz: Górnicy świętowali "Barbórkę"

Data dodania: 2021.12.06

5 grudnia o godz. 10.00 w Bazylice pw. św. Andrzeja Ap. w Olkuszu odbyła się Msza św. w intencji Zakładu Górniczo-Hutniczego „Bolesław”. Przewodniczył jej proboszcz miejsca - ks. Mieczysław Miarka, w koncelebrze z ks. Janem Pietraszewskim.

Obecna była dyrekcja zakładu, poczet sztandarowy ZGH „Bolesław”, górnicy, emeryci-górnicy, ich rodziny, przedstawiciele władzy parlamentarnej i samorządowej – m.in. wiceminister Jacek Osuch i wojewoda Małopolski Łukasz Kmita wraz z małżonką, a także parafianie. Grała orkiestra górnicza.

Odmówiono też modlitwę ku czci Patronki górników - św. Barbary męczennicy. Ksiądz Proboszcz złożył życzenia wszystkim osobom, które mają łączność z ciężką pracą górniczą.

Na koniec Eucharystii było wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. można było jeszcze posłuchać przy kościele kilku utworów w wykonaniu orkiestry górniczej.

tekst i zdj. Tomasz Wilczyński