Olkuszanie uczcili św. Annę

Data dodania: 2018.08.03

26 lipca w bazylice św. Andrzeja Ap. w Olkuszu odbyła się uroczystość odpustowa ku czci współpatronki parafii, św. Anny. Sumę odpustową w poświęconej jej kaplicy, z procesją eucharystyczną wokół kościoła, odprawił profesor Seminarium Duchownego w Częstochowie ks. Jan Koclęga.

W homilii zauważył m.in.: "Ileż trosk i kłopotów jest w naszych sercach? Ile problemów rodzinnych kryje się w naszym umyśle...? Popatrz na Słowo Boże, na Ewangelię. Eucharystia, Msza Święta - oto jesteś tego wszystkiego uczestnikiem. Popatrz, jak Bóg Cię kocha. Ale popatrz nie swoimi oczami, ale oczami św. Anny. Duch Święty zstąpił na Maryję, ale zstąpił też na św. Annę, kiedy jako matka uczyła Maryję wiary, miłości do Boga i całkowitego zaufania Bogu - dlatego Ona mogła powiedzieć: "Oto Ja Służebnica Pańska". Matka Najświętsza miała nauczycielkę i wychowawczynię w swojej matce - Świętej Annie. Dlatego też Św. Anna jest patronką uczelni katolickich, jest patronką wychowania".

Na uroczystość przybyli m.in. dziekan olkuski ks. Henryk Chmieła, wicedziekan ks. Stanisław Parkita oraz liczni kapłani oraz wierni.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.