Opłatek z Rycerzami Kolumba

Data dodania: 2018.12.14

To pierwsze spotkanie opłatkowe, na którym spotkali się Rycerze Kolumba z całej diecezji wraz z rodzinami i swoimi duszpasterzami. Gościem szczególnym spotkania był pierwszy z rycerzy naszej diecezji, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Przed rycerzami gościnne progi otwarła Szkoła Podstawowa nr 4 w Czeladzi, gdzie odbyła się ta wyjątkowa wigilia.

Członkami Rycerzy Kolumba mogą być jedynie mężczyźni, którzy ukończyli 18 lat i są praktykującymi katolikami pozostającymi w duchowej łączności ze Stolicą Apostolską. Skupiają się na pomocy wzajemnej, działalności charytatywnej, wspieraniu inicjatyw katolickich na szczeblu parafialnym i diecezjalnym. Rycerze Kolumba skupiają się w ramach tzw. rad lokalnych działających przy parafiach.

W naszej diecezji Rycerze Kolumba działają m.in. w Sosnowcu, Siewierzu, Dąbrowie Górniczej - Ząbkowicach, Sławkowie, Olkuszu i Czeladzi. W Polsce ruch obecny jest od 2006 roku