Opłatkowa sobota: rodziny katolickie, olkuski Rynek i strażacy

Data dodania: 2018.12.16

To już VIII raz, gdy na zaproszenie posła Jacka Osucha oraz Darczyńców na olkuskim Rynku gromadzą się całe rodziny, aby posłuchać kolęd, złożyć sobie życzenia oraz podzielić się opłatkiem. Wśród gości spotkania, które odbyło się w sobotę, 15 grudnia, byli m.in. Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak oraz Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk. Podczas wigilii nie zabrakło świątecznych dań oraz św. Mikołaja - ponad 600 rodzin otrzymało paczki świąteczne. Kolędy śpiewali wszyscy, a przewodzili Podhalańczycy, Chór z Parafii Dobrego Pasterza i zespół dziecięcy z Zedermana.

Wigilia dla mieszkańców Olkusza to nie jedyne spotkanie opłatkowe tego dnia z udziałem Księdza Biskupa. Tuż po nim przewodniczył on Mszy św. w parafii Podwyższenia Krzyża św. w Jaworznie-Jeleniu z okazji jubileuszu 25-lecia Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W Eucharystii i spotkaniu opłatkowym uczestniczyli też słuchacze Diecezjalnej Akademii Rodziny.

Wieczorem Biskup spotkał się w Targoszycach z członkami Ochotniczych Straży Pożarnych.