Królewskie Orszaki oddały pokłon Dzieciątku

Data dodania: 2019.01.08

W 752 miejscowościach w Polsce i 22 na świecie w niedzielę przeszły Orszaki Trzech Króli. Organizatorzy szacują, że wzięło w nich udział ok. 1,2 mln uczestników. Po Mszach św. uczestnicy udawali się na ulice miast i miasteczek, by oddać pokłon Jezusowi, Maryi i św. Józefowi. W grono organizatorów orszaków włączały się także miasta i wioski naszej diecezji - m.in. Będzin, Sosnowiec, Jaworzno, Olkusz. W jaworznickim orszaku udział brał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. W Sosnowcu i Olkuszu orszaki wyruszyły z trzech parafii by spotkać się przy żłóbku - w Olkuszu na Rynku, a w Sosnowcu na Placu Papieskim.

6 stycznia w olkuskiej bazylice odbył się też Koncert Noworoczny, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Olkuszu.