Pielgrzymi pokłonili się Jasnogórskiej Matce

Data dodania: 2020.08.25

O godz. 13:30 odbyła się Msza Święta w Jasnogórskim Sanktuarium Czarnej Madonny. W czasie tej Eucharystii pielgrzymi Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymki powierzali swoje intencje przez ręcę Maryi. Mszę Świętą, transmitowaną przez Telewizję TRWAM,  odprawił i homilię wygłosił Biskup Grzegorz Kaszak.

Pasterz Diecezji Sosnowieckiej w homilii podczas Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu przypomniał, że Maryja powinna być wzorem dla każdego chrześcijanina:

Matka Boża uczy nas, jak zwierzyć Bogu, jak mu zaufać. Uczy nas wiary, jest naszą przewodniczką. Ci, którzy wpatrują się w jej przykład - idą zawsze właściwą drogą. Maryja uczy nas również, że aby uzyskać coś, trzeba najpierw prosić. Warto zwracać się do Pana w naszych sprawach przez ręcę Maryi. Ona zawsze chętnie - tak jak w Kanię Galilejskiej - pójdzie i wstawi się u Syna w naszych sprawach.

Biskup przypominał o wierności Maryi w najtrudniejszych momentach misji Chrystusa: biczowania, Drogi Krzyżowej oraz na Golgocie. Hierarcha wyakcentował szczególnie moment okrycia Jezusa szkarłatnym płaszczem podczas biczowania:

Czy i dziś nie nakłada się Jezusowi szaty, aby Go wyśmiać i wyszydzić? Czy nie jest to tęczowa szata? Czy nie można w tej scenie zauważyć analogii do obecnej sytuacji w Polsce? Za co Jezus jest dziś tak traktowany? - pytał biskup.

Dziękujemy wszystkim pielgrzymom idącym w XXIX Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Pamiętamy również również o tych, którzy duchowo "wędrowali" do Matki Jasnogórskiej oraz powierzali intencje przez ręcę swoich księży. Dziękujemy za wszelkie wsparcie pielgrzymki: modlitewne i materialne. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się na pielgrzymim szlaku tak licznie, jak w latach ubiegłych.

Ks. Przemysław Lech