Katedra: Pielgrzymka rodziców i dziadków księży

Data dodania: 2018.10.08

"Dziękuję Wam, za wszelkie dobro wyświadczone Waszym dzieciom z poświęceniem i trudem. Jesteście wielcy i wspaniali! Proszę, abyście w tym trudnym dla Waszych dzieci i dla całego Kościoła momencie stanęli obok nich, byście bronili ich słowem i czynem, ale nade wszystko modlitwą. Módlcie się za Wasze dzieci na różańcu!" – apelował Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak do rodziców i dziadków księży i osób konsekrowanych pochodzących z naszej diecezji i pracujących w niej, którzy 6 października przybyli na tradycyjną pielgrzymkę do sosnowieckiej bazyliki katedralnej.

W homilii pasterz sosnowieckiego Kościoła przypomniał słowa św. Jana Pawła II, który mówił, że miłość to bycie z osobą, którą się kocha. Przywołał też przykład Mary, która towarzyszyła Jezusowi podczas drogi krzyżowej i na Golgocie – w najstraszniejszych chwilach życia, przynosząc ulgę, choć nie mogła pomóc Mu fizycznie.

Po Eucharystii zebrani odmówili przed wystawionym Najświętszym Sakramentem dziesiątek różańca oraz modlili się przy grobie Księdza Biskupa Adama Śmigielskiego w przededniu 10. rocznicy jego śmierci. Następnie w Domu Katolickim spotkali się przy kawie i ciastku na koncercie Wojkowickiego Zespołu Bluesowego.