Pielgrzymka: Biskup, wojewoda i starosta na trasie

Data dodania: 2021.08.12

W połowie trasy IV dnia, na postoju w lesie za Krasawą, do Pielgrzymki Olkuskiej dołączył bp Grzegorz Kaszak. Tym razem pielgrzymował z grupą błękitną (Sułoszowa-Przeginia). Miłą niespodzianką była także obecność Starosty Olkuskiego - Bogumiła Sobczyka - który razem z wolontariuszami rozdawał pątnikom napoje na drogę.

IV dzień trasy upływa pod znakiem pięknej pogody. Słonecznym promieniom towarzyszy orzeźwiający powiew wiatru, dzięki któremu znakomicie się wędruje. Potwerdzają to uśmiechy na twarzach pątników, którzy chętnie wyruszają na kolejne odcinki

Razem z grupą biało-niebieską (Olkusz, parafia św. Maksymiliana) pielgrzymuje także Wojewoda Małopolski - Łukasz Kmita - który od lat należy do grupy kierujących ruchem podczas pielgrzymki.

Warto dodać, że organizację XXX Olkuskiej Pieszej Pielgrzymki Diecezji Sosnowieckiej na Jasną Górę wspiera Województwo Małopolskie.

Bp Grzegorz Kaszak i Starosta Bogumił Sobczyk

Dziś pielgrzymi zatrzymają się jeszcze w Przemiłowicach na obiad, a nocować będą w Joachomowie. Tego dnia przejdą łącznie ponad 21 km.

tekst i zdjęcia: ks. Przemysław Lech