Pomnik przy Katedrze ustawiony

Data dodania: 2018.09.06

"W 100. rocznicę odzyskania niepodległości funkcjonariuszom służb mundurowych, urzędnikom państwowym i samorządowym, którzy poświęcili swoje życie w służbie Bogu, niepodległej Ojczyźnie i społeczeństwu, na wieczną chwałę, pamięć i cześć" - to treść napisu umieszczonego na nowym pomniku, który właśnie w pełnej okazałości stanął na placu przy sosnowieckiej bazylice katedralnej. Przy montażu zwieńczenia obecni byliKsiądz Biskup Grzegorz Kaszak oraz autor projektu, prof. Czesław Dźwigaj, który jest także autorem m.in. nowych drzwi sosnowieckiej Katedry.

Pomysłodawcą powstania pomnika jest Komenda Miejska Policji w Sosnowcu. Jego poświęcenie odbędzie się 18 listopada po Mszy św. w intencji Ojczyzny i tych, którzy poświęcili dla niej swoje życie.