Pomóż rodzinie odzyskać dom

Data dodania: 2019.08.21

Zwracamy się z gorącą prośbą do ludzi dobrej woli o udzielenie wsparcia finansowego dla Państwa Kiszka, którzy w wyniku wybuchu gazu utracili swój dom i cały dobytek.

Dnia 16 sierpnia 2019 r. na terenie Gminy Sułoszowa doszło do wybuchu gazu w wyniku czego został zniszczony budynek mieszkalno-gospodarczy. Nadzór budowlany po oględzinach miejsca zdarzenia wydał decyzje nakazującą całkowitą rozbiórkę. W budynku mieszkało małżeństwo w wieku 75 i 86 lat, państwo Michalina i Józef.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta, która z rozległymi oparzeniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Jej stan lekarze określają jako ciężki ale stabilny. Sytuacja poszkodowanej rodziny jest bardzo trudna, obecnie zostali bez własnego dachu nad głową. Pani Michalina przebywa w szpitalu a Pan Józef przebywa u syna, który również ma trudną sytuacje lokalową.

Państwo Kiszka pobierają skromne emerytury rolnicze i bez pomocy osób trzecich nie będą w stanie zbudować dla siebie nowego domu, w którym mogliby zamieszkać.

Gmina Sułoszowa deklaruje udzielenie pomocy finansowej poszkodowanej rodzinie.
W akcje pomocy włącza się miejscowa parafia pw. Najświętszego serca Pana Jezusa w Sułoszowej oraz lokalna społeczność, wśród której przeprowadzone zostaną zbiórki ofiar  po każdej Niedzielnej Mszy Świętej w dniu 25 sierpnia br. roku. Zostanie przeprowadzona również zbiórka podczas odbywających się w tym samym dniu dożynek Gminno-Parafialnych na placu przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II.

Wpłat można dokonywać na konto CARITAS Diecezji Sosnowieckiej
nr konta: 25 2490 0005 0000 4520 4459 1536 tytułem „Wybuch gazu Suloszowa”
Za wszelką okazaną pomoc składamy staropolskie „Bóg Zapłać”

Kamińska Agnieszka