Przeginia: Piórniki do Afryki

Data dodania: 2018.10.24

Parafia pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela w Przegini, z inicjatywy ks. proboszcza Grzegorza Walczaka, uczestniczyła w trzeciej edycji akcji "Piórniki do Afryki".

Celem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest podarowanie piórników dzieciom, które często pierwszy raz w życiu mogą otrzymać ten uczniowski atrybut. Afrykańskie dzieci mają z tej okazji wiele radości. Razem z bliskimi oglądają otrzymany prezent, szukają sposobu, jak go otworzyć i zajrzeć do środka! Cieszą się nie tylko dzieci, ale również ich nauczyciele oraz rodzice, których ciekawość jest nie mniejsza, a możliwości samodzielnego zakupu przez nich takiego wyposażenia ucznia praktycznie nie ma.

Dziękujemy wszystkim za udział w tym niezwykłym i pożytecznym przedsięwzięciu. Zebraliśmy około 100 piórników. Są to piórniki nowe, każdy wyposażony w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika jest także lizak, który sprawi dzieciom ogromną radość.

Warto również wspomnieć że w Burundii, jednym z krajów, do którego trafią zbierane piórniki, pracują związani z naszą parafią misjonarze: s. Zofia Roś – Kanoniczka Ducha Świętego i o. Jan Zbigniew Nobis – karmelita bosy.

Parafia w Przeginii