Radosnego dawcę miłuje Bóg - komunikat Biskupa

Data dodania: 2014.03.01

Umiłowani Diecezjanie! Drodzy Bracia i Siostry!
Po raz kolejny kieruję do Was wyrazy mojej szczerej wdzięczności i składam Wam serdeczne, staropolskie: Bóg Zapłać! Nasza diecezjalna Caritas poinformowała mnie, że w ubiegłym roku z odpisu 1 % podatku zebrano kwotę 121 616 zł na Dom Matki i Dziecka, który powstaje w naszej Diecezji. Dzięki tym i innym pozyskanym środkom udało się już adaptowany w Klimontowie budynek przebudować, ocieplić, wyposażyć w okna oraz we wszystkie potrzebne instalacje.

Warto zaznaczyć, że coraz częściej do Caritas zgłaszają się kobiety w stanie błogosławionym, które nie mogą bezpiecznie oczekiwać na rozwiązanie we własnym domu. Przychodzą także matki z dziećmi, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek różnych wypadków losowych. Wszystkie one pytają o nasz dom. Problem wydaje się więc coraz bardziej naglący.

Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważne jest to dzieło. Zwracam się do Was, umiłowani w Chrystusie Panu, z gorącą prośbą o wsparcie tego dzieła także w tym roku poprzez przekazanie 1 % swojego podatku. Może to być także ofiara, która będzie wyrazem spełnionego dzieła miłosierdzia. Proszę również o modlitwę w intencji tego domu.

Bardzo dziękuję naszej Caritas za opiekę i wszelkie starania nad tym wspaniałym dziełem. Do każdej parafii zostały przygotowane ulotki ze szczegółowymi informacjami jak pomóc.

Matce Przenajświętszej powierzam, Drodzy Diecezjanie, Was i nasze dzieło.

 

Z pasterskim błogosławieństwem,

Wasz Biskup
+ Grzegorz

Sosnowiec, 26 lutego 2014 roku

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.