Targoszyce: 30-lecie probostwa ks. Rakoczego

Data dodania: 2018.07.18

30 lat to niewiele wobec 700 lat historii parafii. A jednak w naszym życiu to kawał czasu i historii. To czas, w którym można dobrze się poznać, wrosnąć w życie społeczności, stać się niemal częścią rodziny.

1 lipca 2018 r. minęło 30 lat, odkąd proboszczem parafii św. Mikołaja w Targoszycach został ks. Janusz Rakoczy. Tydzień później odbyła się uroczysta rocznicowa Msza święta, podczas której niewielki kościół nie mógł pomieścić wszystkich wiernych, chcących modlić się za swojego proboszcza. Przybył także były wikariusz parafii ks. Przemysław Szot oraz pochodzący z niej ks. Włodzimierz Machura, a także dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks. Tomasz Folga. Nie zabrakło strażaków, pań z Kół Gospodyń Wiejskich i władz samorządowych. Na koniec Mszy św. życzeniom i dobrym słowom pod adresem Jubilata nie było końca.

Ks. Rakoczy urodził się w 1954 roku. Pochodzi z parafii Chrystusa Króla w Dąbrowie Górniczej. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1979 r. z rąk Księdza Biskupa Stefana Bareły. Zanim objął probostwo w Targoszycach wcześniej pracował w tej parafii jako wikariusz. Dba o swoją parafię, która wyróżnia się żywym zaangażowaniem wiernych. Troszczy się także o dziedzictwo materialne - dzięki jego zaangażowaniu przeprowadzono remont generalny świątyni i liczne prace konserwatorskie w jej wnętrzu, wybudowano także plebanię i zadbano o teren parafialny.

Ceniony w kapłańskim gronie, lubiany i szanowany przez parafian, z oddaniem duszpasterzujący wśród strażaków, leśników oraz rolników (przez 10 lat pełnił funkcję ich diecezjalnego duszpasterza). Jest kanonikiem Sosnowieckiej Kapituły Katedralnej i dziekanem dekanatu siewierskiego.

FOTO: Archiwum Parafii

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.