Relacja z koncertu kolęd w Olkuszu

Data dodania: 2019.01.31

W niedzielę, 27 stycznia, w parafii św. Andrzeja Ap. w Olkuszu, na Mszy Świętej o godz. 17.00 zaśpiewał Chór mieszany Cantores Minores Basilica Sancti Andreae z bazyliki olkuskiej pod batutą i kierownictwem artystycznym ks. Roberta Żwirka. Bezpośrednio po tejże Eucharystii, czyli o godz. 18.00, Chór ten zaprezentował piękny Koncert Kolęd, z solistami – Małgorzatą Kocjan – sopran i ks. Robertem Żwirkiem - tenor; z organami, na których grał Maciej Semla i z orkiestrą kameralną w składzie: dwoje skrzypiec – Maciej Lulek i Elżbieta Pałka, altówka – Ryszard Sneka, wiolonczela – Agata Sanches-Martos, saksofon sopranowy – Paweł Przybyła i fagot – Martyna Żukowska. Słowo w czasie Koncertu mówili: ks. R. Żwirek, a także Danuta i Piotr Komuńscy. Nagraniem Koncertu zajął się Łukasz Węglarz. Wśród licznie przybyłej publiczności zasiadała w charakterze gościa Koncertu wiceburmistrz Miasta i Gminy Olkusz Bożena Krok. Pośród zaproszonych gości obecnych było też kilka osób z Domu Pomocy Społecznej w Olkuszu.

Tekst i FOTO: Tomasz Wilczyński