Relikwie św. o. Pio w Olkuszu

Data dodania: 2018.11.18

Niedziela 18 listopada to dzień szczególny dla wspólnoty parafialnej św. Maksymiliana Marii Kolbego w Olkuszu. Tego dnia odwiedził nas szczególny gość, który pozostanie z nami już cały czas. Jest nim św. o. Pio, którego relikwie zostały uroczyście wprowadzone do naszej świątyni, przez o. Romana Ruska z Zakonu Braci Kapucynów, który jest krajowym opiekunem grup modlitewnych św. ojca Pio.

O. Roman na wszystkich Msza św. głosił pouczające słowo Boże, podkreślając szczególnie jedną ważną postawę, którą jako chrześcijanie powinniśmy żyć. Jest nią postawa przebaczenia naszym bliźnim, jako warunek doznania przez przebaczenia od Boga.

Wszyscy uczestnicy Eucharystii ze wzruszeniem na twarzach słuchali pouczającego słowa, modlili się za wstawiennictwem św. ojca Pio, a na koniec ze czcią oddali cześć Jego relikwiom. Od dziś na pewno św. o. Pio zajmie ważne miejsce w naszej parafii, odbierając cześć, a także będzie obecny w naszych rodzinach, wtedy kiedy po burzach codzienności będziemy wyciągać rękę w geście przebaczenia i pojednania.

Tekst i FOTO: parafia