Różaniec na Rynku w Czeladzi

Data dodania: 2020.07.04

W pierwszą środę (a zarazem pierwszy dzień miesiąca) lipca, mieszkańcy modlili się na Rynku w Czeladzi, kolejny raz pod wystawioną specjalnie w tym celu figurą Matki Bożej w ramach Publicznego Różańca o Odnowę Moralną Narodu Polskiego.

Modlitwie tajemnicami chwalebnymi różańca przewodniczył ks. proboszcz Jarosław Wolski, który przed każdą cząstką wygłaszał krótkie nauki. Motywem przewodnim było zwycięstwo. Zwycięstwo Jezusa nad "śmiercią, piekłem i Szatanem", zwycięstwo Matki Bożej i naszej Matki, która "wszystkie herezje sama zniszczyłaś na całym świecie", a także zachęcał do takiego życia abyśmy mogli osiągnąć, każdy swoje zwycięstwo, cel ostateczny naszego życia – wieczne królowanie z naszym Zbawicielem i naszą Matką. Rozważając tajemnice różańca i nauki ks. proboszcza zastanawialiśmy się, czy można być zwycięzcą nie staczając żadnej walki, czy można otrzymać nagrodę bez wysiłku? Świeccy "prorocy" jak S. Huntington ogłosili "koniec historii" i erę powszechnej szczęśliwości. Przyglądając się dzisiejszemu światu widzimy jak bardzo się mylili. Laur przysługuje zwycięzcy, nie otrzymają go ci, którzy idę na kompromis ze złem! Modliliśmy się zatem o odnowę moralną narodu polskiego aby kochać ludzi, ale, a może właśnie dlatego, potępiać ich grzechy i błędy.

Dlatego musimy prowadzić naszą walkę codziennie i aby nie pomylić wroga z przyjacielem potrzebujemy odważnych i światłych dowódców, naszych duszpasterzy, którzy bez kompromisów ze złem w każdej postaci wskażą nam cele i metody walki. Uciekajmy się więc do naszej Matki, tam szukajmy mądrości i pocieszenia!

Tekst i FOTO: Adam Dobiński, Mateusz Drożdżowski

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.