Rozstrzygnięcie konkursu o św. Janie Pawle II

Data dodania: 2020.06.10

Na przełomie kwietnia i maja diecezja sosnowiecka zorganizowała konkurs literacko-dziennikarski w czasie pandemii pt.: Dzieciństwo i młodość Karola Wojtyły - św. Jan Paweł II, którego celem było uczczenie 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Konkurs miał za zadanie odnowić pamięć o św. Janie Pawle II wśród ludzi młodych, upowszechniać nauczanie papieża Polaka, promować wybitne postawy religijne i patriotyczne, dać dzieciom i młodzieży niezawodny autorytet, ożywić zainteresowanie życiem i działalnością Karola Wojtyły oraz zachęcić do dzielenia się własnymi talentami. Konkurs polegał na przeprowadzeniu wywiadu dziennikarskiego ze św. Janem Pawłem II. Papież odpowiadał w nim na pytania dotyczące m.in.: swojego dzieciństwa, rodziców, lat szkolnych, studiów, decyzji o wyborze kapłaństwa, seminarium.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Zgłoszono 48 prac. W dniu 5 czerwca jury w składzie ks. Michał Borda, ks. Michał Knapik oraz ks. Konrad Mruk wyłoniło:

Trzech laureatów:

- Vanessa Painchaud kl. II – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Wojkowicach;

- Emilia Sobuś kl.VI – Szkoła Podstawowa nr 10 w Olkuszu;

- Anna Grzanka kl. VIII – Szkoła Podstawowa w Bydlinie.

Przyznano również sześć wyróżnień:

- Maciej Leszczyński kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 2 w Czeladzi;

- Piotr Łabądź kl. V – Szkoła Podstawowa nr 1 w Czeladzi;

- Wiktoria Kluza kl. II – IV Liceum Ogólnokształcące w Olkuszu;

- Alicja Tarabuła kl. VIII – Szkoła Podstawowa nr 6 w Olkuszu;

- Oliwia Nowak kl. VIII – Szkoła Podstawowa w Tąpkowicach;

- Zuzanna Nowak kl. II – Szkoła Podstawowa nr 1 w Będzinie.

Laureatom, wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursowych zmaganiach serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Nagrodzeni oraz wszyscy uczestnicy otrzymują dyplomy oraz pamiątkowe albumy. Nagrody i dyplomy proszę odebrać od wtorku 16 czerwca do końca czerwca 2020 r. w Wydziale Katechetycznym, ul. Gospodarcza 14a, 41-214 Sosnowiec, od wtorku do soboty, w godz. od 9.00 do 13.00.

Nagrodzone i wyróżnione prace można przeczytać (w formie plików pdf) klikając powyżej na nazwiska ich autorów!