Sławków: postępy w remoncie kapliczki

Data dodania: 2020.08.31

Miesiąc temu pisaliśmy o odpustowej Mszy św., którą w Sławkowie jak co roku odprawiono przy kapliczce św. Jakuba Apostoła. Położona przy ul. Świętojańskiej kaplica z 1827 roku przechodzi teraz generalny remont. Trwają prace przy wymianie dachu - będzie on pokryty gontem, a sygnaturka miedzią.

W miejscu obecnej kaplicy wcześniej znajdował się kościół św. Jana i klasztor duchaków, ufundowane w 1298 roku przez biskupa krakowskiego Jana Muskatę i zniszczone w połowie XV wieku. Obecna kaplica ufundowana została przez burmistrza sławkowskiego i przedsiębiorcę górniczego Jakuba Kubiczka. Wewnątrz zachowały się fragmenty polichromii, ołtarz z obrazem św. Jakuba oraz XVIII-wieczny obraz Matki Boskiej Różańcowej.