Sosnowiec: Biskup u ks. Marka Bigaja

Data dodania: 2020.05.26

W minionym tygodniu Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak przyglądał się planowanym i częściowo rozpoczętym pracom w parafii św. Stanisława w Sosnowcu. Wokół kościoła instalowane jest nagłośnienie zewnętrzne, które będzie służyło podczas procesji i nabożeństw, umożliwi także udział w liturgii np. rodzicom z małymi dziećmi, którzy pozostają na zewnątrz kościoła.

W ramach prac na plebani zostanie częściowo wymieniona instalacja grzewcza, remont przejdą części wspólne, duża sala i kancelaria, przy których powstanie także łazienka.

Po Biskupie założenia prac na plebani mogli poznać wszyscy parafianie, bowiem administrator parafii, ks. Marek Bigaj, nie tylko mówił o nich w ogłoszeniach duszpasterskich, ale także ogłosił "Niedzielę otwartą", w ramach której każdy mógł wejść na plebanię i na własne oczy przekonać się o konieczności przeprowadzenia prac.