Sosnowiec: kończy się remont na Pogoni

Data dodania: 2019.08.16

Od miesiąca wierni parafii św. Tomasza w Sosnowcu cieszą się, że mogą uczestniczyć już Mszach świętych odprawianych w wyremontowanym kościele. "Choć prace wykończeniowe wciąż trwają koniec remontu jest już bliski" – mówi ks. proboszcz Andrzej Domagała, którego staraniem przeprowadzono tę ogromną pracę.

Przypomnijmy, że ponad stuletniej świątyni groziła katastrofa budowlana. Należało wykonać izolację pionową i poziomą, specjalne iniekcje w mury, naprawy wymagała też część dachów. W toku prac wymieniono instalację kanalizacyjną, elektryczną, akustyczną i alarmową. Na podłodze znajduje się nowa posadzka, a wiernych szczególnie cieszy to co pod nią, czyli ogrzewanie podłogowe. Kościół jest pomalowany i wyposażony w nowe oświetlenie, powstała kaplica Miłosierdzia Bożego, a w ołtarzu głównym zamontowano obraz Matki Bożej Różańcowej, jako zasuwę figury św. Tomasza na miesiące i święta maryjne.

Konserwację przechodzi drewniane wyposażenie: odnowione już zostały konfesjonały i część ławek, zamówione zostały nowe meble do zakrystii, gdzie na wymianę czekają także okna. Odnowione zostały także witraże, a wkrótce zakończy się konserwacja dzwonów i karylionów.

"Po remoncie ścian czas na remont dusz" – mówi ksiądz proboszcz i zaprasza na rozpoczynające się 28 września Misje Parafialne, które poprowadzą ojcowie redemptoryści: o. Dariusz Świda i o. Wojciech Pawlicki.

14 sierpnia prace remontowe podziwiał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

FOTO: ks. Przemysław Szot