Sosnowiec: Postępy w remocie kościoła św. Tomasza

Data dodania: 2018.11.30

Dokładnie miesiąc temu pisaliśmy o wielkim remoncie, jaki przechodzi ponad 100-letni kościół św. Tomasza na sosnowieckiej Pogoni. Bez niego świątyni groziła katastrofa budowlana. Dzięki wykonaniu izolacji pionowej i poziomej oraz specjalnych iniekcjach w mury kościół jest uratowany. W nawie głównej, gdzie jeszcze miesiąc temu jeździły walce i koparki, na specjalnie przygotowanym podłożu leży już instalacja ogrzewania podłogowego oraz posadzka. Kilka dni temu postępy prac oglądał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak oraz księża z dekanatu.

Jednocześnie w świątyni wymieniane są także instalacje elektryczna, akustyczna i alarmowa. Konserwacje przechodzi także wyposażenie: ławki, konfesjonały i meble z zakrystii, trwa renowacja witraży w prezbiterium (a docelowo, w dłużej perspektywie także pozostałych), wreszcie kościół czeka malowanie według przygotowanego już projektu.

Kościół wciąż zamknięty jest dla wiernych - Msze niedzielne odbywają się w specjalnym namiocie, a w tygodniu w kaplicy Zespołu Szkół Katolickich.