Sosnowiec: remonty w parafii Miłosierdzia Bożego

Data dodania: 2020.04.29

„Nie jest to zwykły remont. Jest to termomodernizacja budynków parafialnych: kościoła, plebanii i domu katechetycznego” – tłumaczył wiernym w ogłoszeniach ks. Andrzej Jasiński, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu. Termomodernizacja parafii obejmuje nową instalację ogrzewania podłogowego, wymianę wszystkich okien i drzwi w kościele, na plebanii oraz w domu katechetycznym, montaż paneli fotowoltaicznych oraz nową elewację budynków parafialnych. Całkowity koszt tych prac to niespełna 1,5 miliona zł. Parafia korzysta z dofinansowania Funduszu Ochrony Środowiska – wkład własny wynosi 210 000 zł – ponad połowa tej kwoty to wymiana powierzchni dachów na wszystkich budynkach. Wszystkie dofinansowane prace mają zostać ukończone do końca czerwca, zaś działania realizowane ze środków parafialnych będą kontynuowane w późniejszym czasie.

29 kwietnia postępy prac oglądał Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.