Sosnowieckie Margaretki na wspólnej modlitwie

Data dodania: 2018.11.18

Parafia NMP Różańcowej w Sosnowcu 15 listopada przeżywała pierwszy regionalny zjazd członków Apostolatu Margaretka. Warto wiedzieć, że ten ruch gromadzi w swoich szeregach osoby pragnące modlić się za kapłanów. Osoby te same wybierają kapłana, którego będą omadlać. Każda Margaretka składa się z siedmiu uczestników, bo tyle płatków liczy zazwyczaj kwiat margaretki. Taka osoba wybiera sobie jeden dzień tygodnia, kiedy modli się czy też ofiarowuje cały trud dnia swojej pracy za księdza. Pomimo śmierci jednego płatka nie dobiera się nowych osób, gdyż wierzymy, że ta dusza będzie i w niebie modlić się za obraną osobę. Moderatorem odpowiedzialnym za rejon Sosnowca z woli Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka został ustanowiony ks. Łukasz Lisowski, wikariusz parafii NMP Różańcowej.

Spotkanie Apostolatu Sosnowieckiego rozpoczęło się od konferencji na temat modlitwy, którą wygłosił ks. Krystian Kucharczyk. Następnie apostolat uczestniczył w Mszy z formularza o św. Janie Pawle II, po której odbyło się nabożeństwo, z możliwością ucałowania relikwii świętego. Warto nadmienić, że takie Msze odbywają się w parafii w III czwartek każdego miesiąca w intencjach dziękczynno-błagalnych. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Paweł Kempiński, który porównał osoby modlące się za kapłanów do kroplówki, która w swoim rytmie i czasie przynosi zdrowie oraz siły. Całe to duchowe spotkanie zwieńczone zostało zawiązaniem wspólnoty przy stole, który był suto zastawiony dzięki trosce i staraniom Kół Żywego Różańca i Apostolatu parafii NMP Różańcowej, które miały pieczę nad tym wymiarem spotkania. Do parafii przybyli przedstawiciele ruchu z sosnowieckich parafii św. Stanisława, św. Jacka, św. Floriana, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa oraz MB Fatimskiej, nie zabrakło także i członków apostolatu z parafii goszczącej. Wszystkim przybyłym gospodarz wyraził gorące podziękowania za obecność modlitwę oraz przygotowanie.

Tekst i FOTO: organizatorzy