Spotkanie Biskupa z samorządowcami

Data dodania: 2018.01.16

Noworoczne śniadanie Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka z samorządowcami, połączone z dzieleniem się opłatkiem, to piękna tradycja zapoczątkowana jeszcze przez śp. Księdza Biskupa Adama Śmigielskiego. Tegoroczne spotkanie odbyło się w Domu Biskupim 16 stycznia. Poza złożeniem życzeń i wyrażeniem wdzięczności za współpracę województw, powiatów i gmin z Kościołem, stało się także szansą na dyskusję o obchodach 100-lecia polskiej niepodległości. Ich celem ma być w szczególności – jak podkreślał Biskup – "pobudzenie ducha patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży", ale także ocalenie pamięci o bohaterach i zbieranie wspomnień od uczestników ważnych dla Polski wydarzeń torujących jej drogę do wolności. Biskup przedstawił samorządowcom także bogaty program proponowanych przez diecezję inicjatyw, zachęcając do włączenia się w organizację i promowanie konkursów, wystaw, sympozjum, sztafety niepodległości czy koncertów.