Strażacki maj w diecezji

Data dodania: 2019.05.23

Choć Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja - we wspomnienie św. Floriana - cały maj to okres strażackich uroczystości. I dobrze - wszak warto pamiętać o tych, którzy z narażeniem życia i zdrowia ratują nas i nasz dobytek i zawsze są gotowi służyć pomocą. Na wielu z uroczystości gościł Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

22 maja uroczystości Dnia Strażaka z udziałem Księdza Biskupa odbyły się w Sosnowcu, na placu przed Urzędem Miejskim. Najlepsi strażacy, w tym komendant PSP w Sosnowcu bryg. Radosław Lendor, dostali tego dnia awanse na wyższe stopnie oraz nagrody i odznaczenia.

18 maja Ksiądz Biskup był gościem na polowej Mszy św. z okazji powiatowych uroczystości Dnia Strażaka w Mierzęcicach. Eucharystii przewodniczył ks. Janusz Rakoczy.