Straże Honorowe NSPJ na diecezjalnym zjeździe

Data dodania: 2020.06.13

W sosnowieckiej parafii św. Joachima na dorocznym diecezjalnym zjeździe zgromadzili się członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Miejsce tegorocznego spotkania wiąże się z jubileuszem 30-lecia istnienia Arcybractwa w tej właśnie parafii. Mszy św. dla członków wspólnoty przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

W homilii Biskup przypomniał, że modlitwa członków Arcybractwa to realizacja tej misji, z której w Ogrójcu nie wywiązali się najbliżsi uczniowie, którym Jezus wyrzucał, że nie czuwali z nim nawet jednej godziny, bowiem zasnęli.  "Macie wielkie zadanie - wynagradzać Jezusowi. Na pewno miłe Mu będzie - co mocno podkreślał, ukazując się św. Faustynie - rozważanie Jego męki" - powiedział podkreślając, że Chrystusa bardzo boli ludzka obojętność. Zaznaczał, że nasza modlitwa przynosi ogromne korzyści i ma moc wspierania drugiego człowieka w najtrudniejszych dla niego chwilach.